КаленДАРь - праздник на каждый день

Ассоциация консультантов по естественному вскармливанию (АКЕВ). Поддержка кормящих мам. www.akev.info
www.gvinfo.ru - все о грудном вскармливании
семейный центр по перинатальной психологии и раннему развитию
Рейтинг детских
сайтов - Ваше чадо
Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Спілкуйся зі мною. Грудне вигодовування у тривимірному форматі

У цьому році ми об’єднуємося з метою, щоб віддати належне загальним зусиллям із захисту, підтримки та  популяризації грудного вигодовування в усьому світі. Оскільки глобальні показники виключно грудного вигодовування продовжують зростати, можливо ви здивуєтесь – з якою метою потрібно говорити про годування грудним молоком? Чи це не природній фізіологічний процес? Невже потрібно це обговорювати? Буклет цього року створено спільно з деякими новими учасниками руху на користь грудного вигодовування та його прихильниками протягом багатьох років.


Кожен з нас обирає свій шлях у двох вимірах – у часі та просторі, але ми б загубились, якщо б не було третього виміру – спілкування. «Спілкуйся зі мною!» — «тривимірна» тема Всесвітнього Тижня Грудного вигодовування-2011 – звернення до! До вас – як батьків (у минулому, чи у майбутньому), до вас – невід’ємної частини суспільства, до вас – того, хто дає та отримує знання й підтримку, і до вас – людини, яка вперше замислилась над цим запитанням. Кожен із нас виконує багато ролей та має найпотужніший інструмент – голос, який дозволяє говорити з іншими про грудне вигодовування, не тільки з точки зору впливу на здоров’я та добробут, але й на довкілля, права жінок та суспільного прогресу. Пропонуємо покращувати відношення до грудного вигодовування у суспільстві та знання про нього, давайте говорити про це. Перетворимо святкування цього Всесвітнього Тижня ГВ (ВТГВ) у справжній досвід у тривимірному форматі: використаємо можливості пропаганди, інвестування у здорове майбутнє та наш спільний об’єктив, крізь який ми зможемо дивитись на світ.

 

 

Елізабет і Айдан працюють (© Kathryn Palmateer)

 Висвітлення питань грудного вигодовування у школі (© Dr. Rajinder Gulati).

Фотографії — переможці конкурсу ВТГВ-2011. © 2011 автори та ВАБА. Усі права захищено.

Сценарій

Грудне вигодовування — це і біологічна функція; і те питання охорони здоров’я, до якого повертаються  знов і знов; і унікальний зв’язок між матір’ю та дитиною. Годування груддю підтримує кожну з Цілей Розвитку Тисячоліття (Millennium Development Goals) та має великий вплив на майбутній добробут нашого суспільства.

 

Приклад зв’язку цілей та годуванням (1):

Мета 1 (голод та зубожіння). Перший крок до зниження недоїдання у дітей – виключне грудне вигодовування, яке надасть їм можливість добре рости з перших днів життя, та продовження годування груддю після введення прикорму для покращення якості їжі. Це також сприяє зменшенню витрат сімей, особливо у бідних країнах (2).

*Мета 2 (загальна початкова освіта) (у документі-оригіналі  цей рядок відсутній)*

Мета 3 (рівні права чоловіків та жінок). При годуванні грудним молоком від початку діти отримують однакові можливості, незалежно від доходів сім'ї. Також грудне вигодовування розширює права жінок, даючи їм можливість контролювати своє репродуктивне життя і самодостатньо вирішувати питання вигодовування немовлят (не витрачаючи кошти на замінники грудного молока).


Мета 4 (зниження рівня дитячої смертності). Якби всім дітям одразу після пологів забезпечувався контакт шкіра-до-шкірі, їх годували б виключно грудьми до 6 місяців і продовжували годування груддю до 2 років або довше, поєднуючи його з прикормом (адекватним до віку) – в цьому випадку смертність дітей до 5 років у світі знизилася б на 13-20% (3), (4).

Мета 5 (здоров'я матерів). Ранній початок грудного вигодовування знижує ризик втрати крові після пологів. Також годування грудьми захищає матерів від анемії і залізодефіциту (за рахунок лактаційної аменореї), знижує ризик раку грудей і яєчників, а також діабету.
Щоб виділити ключові моменти, які можуть слугувати початком корисного обговорення,  придивімося і пройдемо шляхом молодої жінки, Кіри, і її зустрічі з грудним вигодовуванням. Де вона отримає інформацію, як зможе скористатися нею, з ким буде говорити, і що це означатиме для її подальшого життя?
Кіра - сучасна дівчина. Незважаючи на те, що її мати була фізично здоровою, вона вирішила не годувати Кіру грудьми, тому що годування завдавало їй болю, і вона отримала суперечливі поради від різних людей, які підтримували її - родичів, медиків, друзів. Таким чином, Кіра мало зустрічалася з грудним вигодовуванням, хоча вона і бачила, як її тітка годувала грудьми її двоюрідного брата. Вона бачить багато ляльок, які продаються з пляшечками, і бачить, що в журналах і на плакатах груди зображується тільки як сексуальний об'єкт. Багато подій у її житті будуть позитивно чи негативно впливати на її ставлення до грудного вигодовування.

Обговоримо:

Чи бачили ви, як хтось із вашої сім’ї годує груддю? Поговоріть із членами вашої родини про годування немовлят груддю, поміркуйте над епізодами із сімейної історії та домовтесь підтримувати один одного. Матерям молодих батьків необхідно згадувати свій досвід годування дітей, розібратися, чи був він дієвим, та вирішити, як підтримувати своїх дітей у годуванні немовлят у реальному сучасному світі.

Грудне вигодовування для здоров’я у майбутньому (© Carmen Pfuyo Cahuantico)

Кіра стала молодою жінкою, яка стоїть на порозі життєвого шляху. Вона обмірковує, що принесе їй майбутнє і як самостійне життя вплине на її досвід у цьому світі. Знаючи, що її не годували грудьми, Кіра розпитує матір про труднощі, які вона пережила. Мати Кіри боролася за грудне вигодовування. Однак у неї не було можливості поставити запитання або поговорити з ким-небудь про свої сумніви й страхи, коли вона була вагітна і відвідувала жіночу консультацію.

Обговоримо:

Будь який спеціаліст у системі охорони здоров’я, до якого звернеться молода матір, повинен не лише володіти сучасними знаннями, але також запропонувати рекомендації та роз’яснення, яким чином підтримувати грудне вигодовування. Метасинтез досліджень, які стосуються сприйняття жінками запропонованої підтримки грудного вигодовування та її результатів, показав, що найкращий підхід, який могли обрати медичні працівники, це постійна відверта підтримка разом із практичною інформацією. Найкраще ми навчаємось тоді, коли активно приймаємо участь у процесі (5).

У школі Кірі потрібно зробити свій проект, темою якого вона обирає грудне вигодовування. Однолітки дивуються і жартують над її вибором. Коли вона запитує, що вони думають про годування грудьми, схоже, що ніхто не зустрічався з цим раніше. Спантеличена, Кіра починає шукати відповіді й знаходить 20-річну історію досліджень в області грудного вигодовування, з багатьма іншими коментарями і статтями. Там так багато інформації, але чому ж вона не чула про це раніше

Обговоримо:

Існує багато досліджень, які орієнтовані на матерів, але що робити до того, як прийде материнство? Чудовий засіб надати попередню інформацію – ввести грудне вигодовування до учбових програм ті поєднати його зі здоров’ям людей у суспільстві. Молодь завжди цікавиться всім новим і засобами поліпшення своїх прибутків. Знання, що грудне вигодовування має більший вплив, ніж їм, можливо, здавалося спочатку, допоможе їм приймати свідомі рішення. Якщо Кіра вирішить утворювати родину найближчим часом з важливою для неї людиною, вони повинні будуть приймати ці рішення спільно. Можливо, він не освічений настільки ж у питаннях грудного вигодовування або потрапив під тиск друзів або членів родини, які наполягають на певній поведінці. Можливо він навчився думати про жіночі груди лише як про сексуальний об’єкт і недооцінює її материнського значення. Підготовка чоловіків, як прихильників грудного вигодовування, надає розуміння, відповідальність та підтримку.

 Виступ районного комісара про важливість виключно грудного вигодовування на відкритті Тижня грудного вигодовування (©Sarah Onsase)

У Кіри є подруга Марія, самотня мама, яка працює на дому. Хоча дві жінки ведуть різний спосіб життя, обидві вони цікавляться сімейним життям і питаннями здоров'я дітей і матерів. Кіра запитує Марію про її вагітність і те, як вона знайшла підтримку. Марія:  «Коли я дізналася, що вагітна, я пішла на прийом до жіночої  консультації. Я хвилювалась, що лікар мені зробить «догану» за те, що я не знаю, як притримуватись всіх цих процедур під час вагітності. Щоб заспокоїтися, я уявляла, що всі медпрацівники щирі, добрі і готові підтримувати мене, і чітко розкажуть, що потрібно робити на кожному етапі.  Проте, коли я потрапила до ЖК, я злякалась: «Чи будуть сусіди пліткувати? Як я скажу мамі? Чи не звільнять мене з роботи? Чи зможу я з таким великим животом як і раніше ходити в школу? Якою стане життя, коли народиться дитина? Як я знайду кошти, щоб купити молоко, підгузки та пляшечки для дитини?  Хіба мені не говорили, що це безкоштовно - годувати тільки грудьми?». Коли я зайшла до медсестри, в моїй голові проносилися всі ці думки. Але вона заспокоїла мене, вислухала, зрозуміла мої хвилювання і пояснила, що перші 6 місяців я буду давати все харчування своєму малюкові з власних грудей. А найголовніше, вона допомогла мені повірити в себе і не допустити, щоб маркетинг сумішей вплинув на моє рішення. Коли я повернулася додому, мама обійняла мене і заплакала. Вона згадала, як їй важко було пройти через такий же досвід після переїзду з сільської місцевості в місто.  Незважаючи на її нове оточення, вона отримала достатню підтримку від моєї бабусі. Стільки друзів з'явилося. Я не одна і в мого малюка є я і моє грудне молоко! ».


Підтримка матері-підлітка. Молодій жінці, яка вперше стала мамою, допомагає медична сестра та учасниця групи підтримки грудного вигодовування -  James Achanyi-Fontem

Обговоримо:

У 2008 році темою ВНГВ була підтримка матерів, особливо взаємна підтримка. Тут життєві шляхи жінок поки що розходяться, але Марія  ділиться з Кірою складнощами та успіхами зі свого особистого досвіду. Потім Кіра зможе використовувати історію Марії  як відправну точку в розмові з іншими матерями, які відчувають розгубленість. Як помічниця годуючих матерів, ви можете допомогти їм знайти один одного, дати їм можливість поділитися своїми історіями або зробити щось творче, що приверне увагу більшої кількості людей в суспільстві.  Також ви можете допомогти матерям знайти в їхньому природному соціальному середовищі людей (старші діти, чоловіки, партнер, матір / бабуся, сусіди і т.д.), які можуть допомогти їм у домашній роботі. Будьте голосом матерів у всьому світі!